101L41M7R0XG4R datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    101L41M7R0XG4R
  • Производитель
    Johanson Dielectrics
  • Описание
    Johanson Dielectrics 101L41M7R0XG4R Mfr Package Description: CHIP, 1210, ROHS COMPLIANT Lead Free: Yes EU RoHS Compliant: Yes Terminal Finish: GOLD FLASH OVER NICKEL Mounting Feature: SURFACE MOUNT Manufacturer Series: 101L41 Operating Temperature-Max: 125 Cel Operating Temperature-Min: -55 Cel Multi-turn: Yes Capacitor Type: VARIABLE Terminal Shape: WRAPAROUND Capacitance-Max: 7 pF Capacitance-Min: 1.5 pF Dielectric Material: CERAMIC Adjuster Orientation: VERTICAL Rated DC Voltage (URdc): 50 V